"MASTER DISTRIBUTOR"
společnosti DMT SHARP
pro Českou republiku


Internetový občasník Mackie Messer

Vojenské nože a bajonety made in Solingen

Pro mnohé ze čtenářů tohoto článku bude možná překvapením, že většina bodáků a mnohé tzv. COMBAT nože a SPECIAL OPERATION nože, které používají armády členských států NATO, včetně armády USA, se vyrábí ve slavném městě německých nožířů v Solingenu.

Nože kukri

Mezi nožířskou obcí, nejen u nás, je poměrně populární nůž nepálských bojovníků z kmene Gurkhů zvaný kukri. Protože je však jazyk používaný Nepálci hodně vzdálený jazykům evropským, můžeme se setkat s několika dalšími přepisy slova obecně označujícího tento nástroj - khukri, khukuri, kchukri apod.

Sheffield - město nožů a oceli

Nožíři byli v Sheffieldu již od konce 15. století a díky nim a jejich nožům se toto město proslavilo. Pokud se zmíníte kdekoliv na světě o městě jménem Sheffield, bude vám okamžitou a automatickou odpovědí “ocel” a “nožířství”.

Nové nože jednotek Green Berets pro XXI. století

V červenci 2002 navštívil Lt. Gen. Doug Brown se svým štábem penzionovaného Lt. Gen. Williama P. Yarborougha. Účelem jejich návštěvy bylo formální oficiální předvedení prvního číslovaného nože určeného přímo pro jednotky zelených baretů – YARBOROUGH COMBAT KNIFE, vyrobeného firmou Chris Reeve Knives.

Polský armádní nůž

Počátkem 90. let byla v Polsku zahájena výroba bojového nože pro jednotky zvláštního určení typ „62 ks“, později označovaného jako „nóż szturmowy wz. 92“, který si záhy získal velkou oblibu nejen mezi vojáky polské armády, ale i mezi příslušníky zahraničních armád.

Nový nůž - bajonet U.S. Marine Corps

V současné době probíhá ve všech složkách armády U.S.A. přezbrojování na systémy pro 21. století. To se týká i chladných zbraní, z nichž mnohé, které se dosud používají, pamatují ještě 2. světovou válku.
Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS